Працівники приватних підприємств та їхні підлеглі спланували шахрайську схему, щоб незаконно заволодіти грошима, які були виділені на розмінування сільськогосподарських земель в Миколаївській, Херсонській та Чернігівській областях. Нацполіція повідомила про те, що зловмисники вигадували роботи на територіях, які вже були очищені від вибухонебезпечних предметів у 2023-2024 роках. Вони симулювали процес розмінування, розкопуючи ґрунт і закладаючи боєприпаси, щоб створити вигляд того, що знаходять небезпечні предмети під час робіт. Таким чином, шахраї вигляджували, ніби розмінили понад 820 гектарів землі в Миколаївщині та Херсонщині. Директору одного з підприємств та групі саперів, які працювали на Херсонщині, вже раніше пред’явили підозру, а тепер виявили, що до цієї схеми причетні ще чотири людини. Шість осіб отримали підозри, їм загрожує до 12 років ув’язнення, конфіскація майна та заборона обіймати певні посади.
Викрито посадовців, які привласнили 49,2 млн грн на розмінуванні